WLS27XDW710HSQ
DigiKey Part Number
2170-WLS27XDW710HSQ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WLS27XDW710HSQ
Description
WLS27 WORK LIGHT STRIP; HEAVY DI
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Task Light White, Cool 27.95" (710.0mm) 12 ~ 30VDC Tubular, Diffused
Category
Voltage - Supply
12 ~ 30VDC
Termination Style
Connector (M12)
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C
Ingress Protection
IP66/IP67/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Illumination Color
White, Cool
Lens Type
Tubular, Diffused
Luminous Flux
2000lm
Approval Agency
CE, cULus
Length
27.95" (710.0mm)
Base Product Number
Profile (W x H)
1.06" (27.0mm) Dia