WLB32C285PB
DigiKey Part Number
2170-WLB32C285PB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WLB32C285PB
Description
WORK LIGHT STRIP 285MM
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Task Light White, Cool 11.22" (285.0mm) 12 ~ 30VDC Tubular, Diffused
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
WLB32C285PB Models
Category
Features
High/Low/Off Switching
Termination Style
Cable Leads
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C
Illumination Color
White, Cool
Luminous Flux
750lm
Length
11.22" (285.0mm)
Approval Agency
CE, cULus
Profile (W x H)
1.26" x 1.81" (32.0mm x 46.0mm)
Base Product Number
Voltage - Supply
12 ~ 30VDC