WLB32C285EMQ
DigiKey Part Number
2170-WLB32C285EMQ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WLB32C285EMQ
Description
WLB32 WORK LIGHT BAR; MOTION SEN
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Task Light White 11.22" (285.0mm) 12 ~ 30VDC Tubular, Diffused
Category
Voltage - Supply
12 ~ 30VDC
Features
Cascadable, Motion Detection, Shield
Termination Style
Connector (M12)
Illumination Color
White
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C
Luminous Flux
750lm
Length
11.22" (285.0mm)
Profile (W x H)
1.51" x 1.98" (38.4mm x 50.3mm)