WLB32C1130PBQ
DigiKey Part Number
2170-WLB32C1130PBQ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WLB32C1130PBQ
Description
WORK LIGHT STRIP 1130MM
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Task Light White, Cool 44.49" (1130.0mm) 12 ~ 30VDC Tubular, Diffused
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
WLB32C1130PBQ Models
Category
Features
High/Low/Off Switching
Termination Style
Connector (M12)
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C
Illumination Color
White, Cool
Luminous Flux
3000lm
Length
44.49" (1130.0mm)
Approval Agency
CE, cULus
Profile (W x H)
1.26" x 1.81" (32.0mm x 46.0mm)
Base Product Number
Voltage - Supply
12 ~ 30VDC