WLB32C1130M
DigiKey Part Number
2170-WLB32C1130M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WLB32C1130M
Description
WLB32 WORK LIGHT BAR; MOTION SEN
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Task Light White, Cool 44.49" (1130.0mm) 12 ~ 30VDC Tubular, Diffused
Category
Features
Motion Detection
Manufacturer
Banner Engineering Corporation
Housing Material
Aluminum (Al)
Series
Rated Life
50,000 Hours
Packaging
Box
Termination Style
Cable Leads
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C
Illumination Color
White, Cool
Ingress Protection
IP50 - Dust Protected
Luminous Flux
3000lm
Lens Type
Tubular, Diffused
Length
44.49" (1130.0mm)
Approval Agency
CE, cULus
Profile (W x H)
1.26" x 1.81" (32.0mm x 46.0mm)
Base Product Number
Voltage - Supply
12 ~ 30VDC