S18LWXXPQ
DigiKey Part Number
2170-S18LWXXPQ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S18LWXXPQ
Description
LED PNL IND WHT/COOL DIFF
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Panel Indicator White, Cool Diffused 10V ~ 30V 25mA Quick Connect
Category
Current
25mA
Manufacturer
Banner Engineering Corporation
Panel Cutout Shape
Round
Packaging
Box
Panel Cutout Dimensions
0.709" (18.00mm)
Part Status
Active
Lens Style
Round with Flat Top
Type
LED
Millicandela Rating
4mcd
Lamp Color
White, Cool
Termination Style
Quick Connect
Lens Transparency
Diffused
Ingress Protection
IP67, IP69K, NEMA 4X
Ratings
DC
Base Product Number
Voltage
10V ~ 30V