AWLT45326P-351-1G
DigiKey Part Number
5838-AWLT45326P-351-1GTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AWLT45326P-351-1G
Description
LAN XFRMR 1CT:1CT 1G 350UH SMD
Customer Reference
Detailed Description
350µH LAN 1/2.5/5/10G Base-T Pulse Transformer 1CT:1CT Surface Mount
Category
Inductance
350µH
Manufacturer
AW Coil
Turns Ratio - Primary:Secondary
1CT:1CT
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.181" L x 0.134" W (4.60mm x 3.40mm)
Part Status
Active
Height - Seated (Max)
0.126" (3.20mm)
Transformer Type
LAN 1/2.5/5/10G Base-T
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C