216A-12MSF
216A-12MSF
216A-12MSF
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
216A-12MSF
DigiKey Part Number
4827-216A-12MSF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
216A-12MSF
Description
M12 A-CODE RECEPTACLE, 12PIN MAL
Detailed Description
12 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Solder
EDA/CAD Models
216A-12MSF Models
Category
Shell Material
Brass
Ingress Protection
Waterproof
Mounting Type
Panel Mount, Through Hole
Current Rating (Amps)
1.5A
Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Voltage Rating
30V
Termination
Solder
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C