AFFC-050-30-076-11
DigiKey Part Number
AE11339-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AFFC-050-30-076-11
Description
CABLE FFC/FPC 30POS 0.5MM 3"
Detailed Description
30 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 3.000" (76.20mm)
Category
Pitch
0.020" (0.50mm)
Length
3.000" (76.20mm)
Length - Exposed Ends
0.138" (3.50mm)