A-USB30AM-30AM-050
DigiKey Part Number
123-A-USB30AM-30AM-050-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A-USB30AM-30AM-050
Description
CABLE A PLUG TO A PLUG 1.64'
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
USB 5Gbps (USB 3.0, USB 3.x Gen 1, Superspeed) Cable A Male to A Male 1.64' (500.0mm) Shielded
Category
Transfer Rate
5Gbps
Mfr
Wire Gauge
24 AWG, 30 AWG, 30 AWG
Packaging
Bag
Shielding
Shielded
Part Status
Active
Color
Black
Configuration
Features
Data Transfer and Charge
Length
1.64' (500.0mm)