04-018-182BP is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Aries Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Image for 04-018-182BP is not available
04-018-182BP
DigiKey Part Number
04-018-182BP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
04-018-182BP
Description
PIN-STAKED FLEX JUMPER 4POS
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4 Position Flat Flex Cable Assembly Receptacle to Solder Tab 18.00" (457.20mm)
Category
Contact Termination
Receptacle to Solder Tab
Manufacturer
Aries Electronics
Length
18.00" (457.20mm)
Series
Number of Positions
4
Packaging
Bulk
Pitch
0.100" (2.54mm)
Part Status
Active
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Substitutes (1)
Part NumberManufacturerQuantity AvailableDigiKey Part NumberUnit PriceSubstitute Type
Available To Order
Check Lead Time
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Alternate Length
PIN-STAKED FLEX JUMPER 4POS