Q14F5BZZRGB24ECA
DigiKey Part Number
679-Q14F5BZZRGB24ECA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q14F5BZZRGB24ECA
Description
LED PNL IND RGB DIFF WIRE LEADS
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Panel Indicator Red, Green, Blue (RGB) Diffused 100° 24V 20mA Red, 20mA Green, 20mA Blue Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Category
Voltage
24V
Manufacturer
APEM Inc.
Current
20mA Red, 20mA Green, 20mA Blue
Series
Panel Cutout Shape
Round
Packaging
Bulk
Panel Cutout Dimensions
0.55" (14.00mm)
Part Status
Active
Lens Style
Round with Flat Top
Type
LED
Millicandela Rating
220mcd Red, 500mcd Green, 100mcd Blue
Lamp Color
Red, Green, Blue (RGB)
Viewing Angle
100°
Lens Color
Clear
Termination Style
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)