SRF2I019-100
DigiKey Part Number
627-1070-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRF2I019-100
Description
RF ANT 868MHZ/915MHZ FLAT PATCH
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA ISM Flat Patch U.FL (UMCC), I-PEX MHF1 Adhesive
Category
Number of Bands
2
Manufacturer
Antenova
VSWR
1.7
Series
Return Loss
-11dB
Packaging
Bulk
Gain
1.9dBi
Part Status
Active
Features
Cable - 100mm
RF Family/Standard
General ISM
Termination
U.FL (UMCC), I-PEX MHF1
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Mounting Type
Adhesive
Frequency (Center/Band)
868MHz, 915MHz
Height (Max)
0.006" (0.15mm)
Frequency Range
863MHz ~ 870MHz, 902MHz ~ 928MHz