LTC3350EUHF#TRPBF
DigiKey Part Number
LTC3350EUHF#TRPBFTR-ND - Tape & Reel (TR)
LTC3350EUHF#TRPBFCT-ND - Cut Tape (CT)
LTC3350EUHF#TRPBFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LTC3350EUHF#TRPBF
Description
IC BACKUP CTRLR CHRG/MON 38QFN
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Supercapacitor Backup Controller PMIC 38-QFN (5x7)
EDA/CAD Models
LTC3350EUHF#TRPBF Models
Category
Voltage - Supply
4.5V ~ 35V
Manufacturer
Analog Devices Inc.
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)
Package / Case
38-WFQFN Exposed Pad
Applications
Supercapacitor Backup Controller
Supplier Device Package
38-QFN (5x7)
Current - Supply
4mA