ADRF5250BCPZ
DigiKey Part Number
505-ADRF5250BCPZ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ADRF5250BCPZ
Description
IC RF SWITCH SP5T 6GHZ 24LFCSP
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Switch IC General Purpose SP5T 50Ohm 24-LFCSP (4x4)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ADRF5250BCPZ Models
Category
Test Frequency
6GHz
Manufacturer
Analog Devices Inc.
IIP3
57dBm
Packaging
Strip
Impedance
50Ohm
Part Status
Active
Voltage - Supply
3V ~ 5.25V
RF Type
General Purpose
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TC)
Topology
Absorptive
Mounting Type
Surface Mount
Circuit
SP5T
Package / Case
24-WFQFN Exposed Pad, CSP
Frequency Range
100MHz ~ 6GHz