ADP150ACBZ-3.3-R7
DigiKey Part Number
505-ADP150ACBZ-3.3-R7TR-ND - Tape & Reel (TR)
505-ADP150ACBZ-3.3-R7CT-ND - Cut Tape (CT)
505-ADP150ACBZ-3.3-R7DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ADP150ACBZ-3.3-R7
Description
IC REG LINEAR 3.3V 150MA 4-WLCSP
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 150mA 4-WLCSP (0.76x0.76)
EDA/CAD Models
ADP150ACBZ-3.3-R7 Models
Category
Current - Quiescent (Iq)
22 µA
Mfr
Current - Supply (Max)
320 µA
Digi-Reel®
PSRR
70dB ~ 55dB (10kHz ~ 100kHz)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Voltage - Input (Max)
5.5V
Package / Case
4-WFBGA, WLCSP
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
Supplier Device Package
4-WLCSP (0.76x0.76)
Voltage Dropout (Max)
0.16V @ 150mA