AD5245BRJZ50-R2
DigiKey Part Number
AD5245BRJZ50-R2TR-ND - Tape & Reel (TR)
AD5245BRJZ50-R2CT-ND - Cut Tape (CT)
AD5245BRJZ50-R2DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AD5245BRJZ50-R2
Description
IC DIG POT 50K SOT-23-8
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Digital Potentiometer 50k Ohm 1 Circuit 256 Taps I2C Interface SOT-23-8
EDA/CAD Models
AD5245BRJZ50-R2 Models
Voltage - Supply
2.7V ~ 5.5V
Tolerance
±30%
Temperature Coefficient (Typ)
45ppm/°C
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C