CABLE-PH10
DigiKey Part Number
175-CABLE-PH10-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CABLE-PH10
Description
CABLE JST PHR-10 AWG 24, LENGTH
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 Position Cable Assembly Rectangular Plug to Individual Wire Leads 0.656' (200.00mm, 7.87")
Category
Number of Rows
1
Manufacturer
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Pitch - Connector
0.079" (2.00mm)
Series
Length
0.656' (200.00mm, 7.87")