KW DSLP31.CC-GXHX-4J8K-Z444-60-R18 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | KW DSLP31.CC-GXHX-4J8K-Z444-60-R18 |
Description | LED WHITE/NEUTRAL DIFF 1212 SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | White, Neutral LED Indication - Discrete 2.9V 1212 (3030 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Test 60mA |
Mfr | Viewing Angle 120° |
Series | Mounting Type |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Grade Automotive |
Part Status Active | Qualification AEC-Q102 |
Color | Package / Case 1212 (3030 Metric) |
Lens Color Yellow | Supplier Device Package |
Lens Transparency Diffused | Size / Dimension 3.00mm L x 3.00mm W |
Lens Style Oval with Flat Top | Height (Max) 0.75mm |
Lens Size 2.60mm | Base Product Number |
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.9V |