KW DELSS2.RA-AXBZ-FK1NM1-2686-20-R18
DigiKey Part Number
475-KWDELSS2.RA-AXBZ-FK1NM1-2686-20-R18TR-ND - Tape & Reel (TR)
475-KWDELSS2.RA-AXBZ-FK1NM1-2686-20-R18CT-ND - Cut Tape (CT)
475-KWDELSS2.RA-AXBZ-FK1NM1-2686-20-R18DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Detailed Description
White LED Indication - Discrete 3.1V 2-SMD, Flat Leads
Category
Lens Size
1.23mm x 0.60mm
Mfr
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
3.1V
Series
Current - Test
20mA
Size / Dimension
1.40mm L x 0.80mm W
Height (Max)
0.70mm