KR DMLN31.23-GYJX-26-J3T3-200-R18-Z is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
ams-OSRAM USA INC.
In Stock: 0
Datasheet
LED Lighting Color SYNIOS® P2720 Red 621nm (Typ) 1108 (2720 Metric)
KR DMLN31.23-GYJX-26-J3T3-200-R18-Z
DigiKey Part Number
475-KRDMLN31.23-GYJX-26-J3T3-200-R18-ZTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
LED SYNIOS P2720 RED 621NM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Max
250mA
Mfr
Luminous Flux @ Current/Temperature
37lm (21lm ~ 52lm)
Series
Temperature - Test
25°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Viewing Angle
120°
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Color
Package / Case
1108 (2720 Metric)
Wavelength
621nm (Typ)
Supplier Device Package
SMD
Current - Test
200mA
Size / Dimension
0.108" L x 0.079" W (2.75mm x 2.00mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
2.3V
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)