175101-R1-12.00
DigiKey Part Number
ACX2123-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
175101-R1-12.00
Description
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 12"
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type Hand Formable .085 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Connector
N-Type Plug
Manufacturer
Amphenol RF
2nd Contact Gender
Male
Packaging
Bulk
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Part Status
Active
Length
12.00" (304.80mm)
Style
N-Type to N-Type
Cable Type
Hand Formable .085
1st Connector
N-Type Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Color
Gray
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Available To Order
Check Lead Time
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 5"
In-Stock: 0
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 18"
In-Stock: 0
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 24"
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 3"
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 4"