135101-R1-18.00 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Cinch Connectivity Solutions Johnson
In Stock: 32
Datasheet
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA Hand Formable .085 18.00" (457.20mm)
135101-R1-18.00
DigiKey Part Number
ACX1673-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
135101-R1-18.00
Description
COAX CBL SMA TO SMA 18"
Detailed Description
Packaging
Bag
Length
18.00" (457.20mm)
Cable Type
Hand Formable .085
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
12.4 GHz
1st Contact Gender
Male
Color
Gray
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Base Product Number
2nd Connector
SMA Plug
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Substitutes (1)
Part NumberManufacturerQuantity AvailableDigiKey Part NumberUnit PriceSubstitute Type
In-Stock: 0
Check Lead Time
Request Stock Notification
Bag
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
COAX CABLE SMA TO SMA 3"
In-Stock: 254
COAX CABLE SMA TO SMA 4"
In-Stock: 194
COAX CABLE SMA TO SMA 5"
In-Stock: 48
COAX CABLE SMA TO SMA 6"
In-Stock: 63
COAX CABLE SMA TO SMA 7"