ODD15M4R7N0S/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for ODD15M4R7N0S/AA is not available
ODD15M4R7N0S/AA
DigiKey Part Number
4306-ODD15M4R7N0S/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ODD15M4R7N0S/AA
Description
ODD15M4R7N0S/AA
Detailed Description
15 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Current Rating (Amps)
5A
Backset Spacing
0.314" (7.98mm)
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C