MSAS-12PFFP-SF8002
DigiKey Part Number
MSAS-12PFFP-SF8002-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSAS-12PFFP-SF8002
Description
M12 PANEL PCB SHIELD CONN
Detailed Description
12 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Solder
Category
Shell Material
Zinc Alloy
Mfr
Shell Finish
Nickel
Features
Ground
Number of Positions
12
Shielding
Shell Size - Insert
M12-12
Current Rating (Amps)
1.5A
Voltage Rating
30V
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C