L77SDB25SC309
L77SDB25SC309
L77SDB25SC309
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L77SDB25SC309
DigiKey Part Number
L77SDB25SC309-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77SDB25SC309
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS SOLDER CUP
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
L77SDB25SC309 Models
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Voltage Rating
250V
Contact Form
Stamped
Number of Rows
2
Mounting Type
Wire Gauge
20 AWG
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B)
Contact Material
Brass
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C