D15S91C4PV00LF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
HARTING
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Amphenol CS (Commercial Products)
In Stock: 0
Datasheet
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
D15S91C4PV00LF
DigiKey Part Number
D15S91C4PV00LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D15S91C4PV00LF
Description
CONN D-SUB RCPT 15POS VERT PRESS
Detailed Description
EDA/CAD Models
D15S91C4PV00LF Models
Shell Material, Finish
Steel, Tin-Nickel Plated
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A per Contact
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C