EC95F302W | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 235-1012-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | EC95F302W |
Description | THERMISTOR NTC 3KOHM 3969K BEAD |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | NTC Thermistor 3k Bead |
Datasheet | Datasheet |
Category | B25/85 3969K |
Manufacturer Amphenol Advanced Sensors (Thermometrics) | Operating Temperature -80°C ~ 150°C |
Series | Power - Max 75 mW |
Packaging Bulk | Length - Lead Wire 2.50" (63.50mm) |
Part Status Active | Mounting Type Free Hanging |
Resistance in Ohms @ 25°C 3k | Package / Case Bead |
Resistance Tolerance ±0.2°C | Base Product Number |