DC95F202WN | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 235-1621-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | DC95F202WN |
Description | THERMISTOR NTC 2KOHM 3969K BEAD |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | NTC Thermistor 2k Bead |
Datasheet | Datasheet |
Category | B25/85 3969K |
Manufacturer Amphenol Advanced Sensors (Thermometrics) | Operating Temperature -80°C ~ 150°C |
Series | Power - Max 75 mW |
Packaging Bulk | Length - Lead Wire 1.50" (38.00mm) |
Part Status Active | Mounting Type Free Hanging |
Resistance in Ohms @ 25°C 2k | Package / Case Bead |
Resistance Tolerance ±0.2°C | Base Product Number |