GHSI-19-025-A-02-20-S
DigiKey Part Number
1817-1016-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GHSI-19-025-A-02-20-S
Description
SENSOR LINEAR 25.4MM CONNECTOR
EDA/CAD Models
GHSI-19-025-A-02-20-S Models
Category
Output
4mA ~ 20mA
Linearity
±0.15%
Operating Temperature
-20°C ~ 85°C
Linear Range
0 ~ 25.40mm (0 ~ 1.00")