ASEK770ECB-200U-T-DK
DigiKey Part Number
620-1616-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASEK770ECB-200U-T-DK
Description
BOARD DEMO 770ECB-200U SENSOR
Detailed Description
ACS770 - Current Sensor Sensor Evaluation Board
Category
Sensitivity
20mV/A
Voltage - Supply
4.5V ~ 5.5V
Utilized IC / Part
ACS770
Sensing Range
200A