ACS781LLRTR-100B-T
DigiKey Part Number
620-1825-2-ND - Tape & Reel (TR)
620-1825-1-ND - Cut Tape (CT)
620-1825-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACS781LLRTR-100B-T
Description
CURRENT SEN HE/DIFF 100A 7-PSOF
Customer Reference
Detailed Description
Current Sensor 100A 1 Channel Hall Effect, Differential Bidirectional 7-PowerSMD Module
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ACS781LLRTR-100B-T Models
Category
Accuracy
±1.5%
Mfr
Voltage - Supply
3V ~ 3.6V
Current - Supply (Max)
15mA
For Measuring
AC/DC
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C
Polarization
Bidirectional
Sensitivity
13.2mV/A
Frequency
DC ~ 120kHz
Linearity
±1%