TX21-33015S-24.576-R
DigiKey Part Number
3997-TX21-33015S-24.576-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
3997-TX21-33015S-24.576-RCT-ND - Cut Tape (CT)
3997-TX21-33015S-24.576-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TX21-33015S-24.576-R
Description
TCXO 24.576 MHZ CLPSNW SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24.576 MHz TCXO Clipped Sine Wave Oscillator 3.3V 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TX21-33015S-24.576-R Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±1.5ppm
Series
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
2.5mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
4-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Output
Clipped Sine Wave
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)