S5A3303-27.000-H-X-R
DigiKey Part Number
3997-S5A3303-27.000-H-X-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
3997-S5A3303-27.000-H-X-RCT-ND - Cut Tape (CT)
3997-S5A3303-27.000-H-X-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S5A3303-27.000-H-X-R
Description
OSC HCSL 27MHZ 3.3V
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
27 MHz XO (Standard) HCSL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
S5A3303-27.000-H-X-R Models
Category
Output
HCSL
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±30ppm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
40mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
6-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.051" (1.30mm)