C3E-8.000-18-3030-X-R3 is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Direct
Aker Technology Corp
In Stock: 13.102
Datasheet
8 MHz ±30ppm Crystal 18pF 500 Ohms 4-SMD, No Lead
C3E-8.000-18-3030-X-R3
DigiKey Part Number
2754-C3E-8.000-18-3030-X-R3-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C3E-8.000-18-3030-X-R3
Description
CRYSTAL 8.0000MHZ 18PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C3E-8.000-18-3030-X-R3 Models
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
500 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
8 MHz
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.030" (0.75mm)