C16-26.000-8-1520-R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | C16-26.000-8-1520-R |
Description | CRYSTAL 26.0000MHZ 8PF SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 11 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 26 MHz ±15ppm Crystal 8pF 120 Ohms 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | C16-26.000-8-1520-R Models |
Category | Load Capacitance 8pF |
Mfr | ESR (Equivalent Series Resistance) 120 Ohms |
Series | Operating Mode Fundamental |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -20°C ~ 70°C |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Type MHz Crystal | Package / Case |
Frequency 26 MHz | Supplier Device Package 4-SMD (1.6x1.2) |
Frequency Stability ±20ppm | Size / Dimension 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm) |
Frequency Tolerance ±15ppm | Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm) |