CM2822H125AT
DigiKey Part Number
5673-CM2822H125ATTR-ND - Tape & Reel (TR)
5673-CM2822H125ATCT-ND - Cut Tape (CT)
5673-CM2822H125ATDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CM2822H125AT
Description
CMF HIGH CURRENT FUSE, 75VDC, 12
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
125 A 75 V Fuse Board Mount (Cartridge Style Excluded) Surface Mount 2-SMD, J-Lead
Category
Response Time
Fast Blow
Mfr
Package / Case
Series
Breaking Capacity @ Rated Voltage
1kA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Melting I²t
6000.0
Part Status
Active
Approval Agency
cURus
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Fuse Type
Size / Dimension
0.287" L x 0.228" W x 0.165" H (7.30mm x 5.80mm x 4.20mm)
Current Rating (Amps)
DC Cold Resistance
0.38 Ohms