ATS-X51425D-C1-R0
ATS-X51425D-C1-R0
ATS-X51425D-C1-R0
DigiKey Part Number
ATS36786-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATS-X51425D-C1-R0
Description
MAXIFLOW 41.75X41.75X9.5MM T766
Shape
Square, Angled Fins
Mfr
Length
1.673" (42.50mm)
Series
Width
1.673" (42.50mm)
Fin Height
0.374" (9.50mm)
Thermal Resistance @ Forced Air Flow
4.30°C/W @ 200 LFM