RF2-156-T-00-50-G
DigiKey Part Number
2057-RF2-156-T-00-50-G-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RF2-156-T-00-50-G
Description
CONN SMA JACK PCB 50 OHM SLDR
Detailed Description
SMA Connector Jack, Female Socket 50 Ohms Panel Mount, Through Hole Solder
Frequency - Max
18 GHz
Packaging
Bulk
Connector Type
Jack, Female Socket
Impedance
50 Ohms
Operating Temperature
-65°C ~ 165°C
Mounting Type
Panel Mount, Through Hole
Voltage Rating
335 V