ANT-20287EB56
DigiKey Part Number
2057-ANT-20287EB56-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-20287EB56
Description
RF ANT, 4G&3G&2G&NB-IOT, OMNI-DI
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA 2G, 3G Whip, Straight SMA Male Connector Mount
Category
Number of Bands
2
Manufacturer
Adam Tech
VSWR
5, 10
Packaging
Bag
Return Loss
-1.5dB, -3.5dB
Gain
-4.5dBi, 4dBi, 0dBi, 4dBi
RF Family/Standard
Cellular
Power - Max
25 W
Frequency Group
Wide Band
Termination
SMA Male
Frequency (Center/Band)
829MHz, 1.94GHz
Mounting Type
Connector Mount
Frequency Range
698MHz ~ 960MHz, 1.71GHz ~ 2.17GHz
Height (Max)
2.028" (51.50mm)