125CH-G-09 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Adam Tech
In Stock: 1.143
Datasheet
Parametric Equivalent
Adam Tech
In Stock: 2.816
Datasheet
In Stock: 608
Molex
9 Rectangular Connectors - Housings Receptacle White 0.049" (1.25mm)
125CH-G-09
DigiKey Part Number
2057-125CH-G-09-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
125CH-G-09
Description
CONN RCPT HSG 9POS 1.25MM
Detailed Description
Packaging
Bag
Color
White
Connector Type
Insulation Material
Polybutylene Terephthalate (PBT)
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Pitch
0.049" (1.25mm)