125CH-G-06
DigiKey Part Number
2057-125CH-G-06-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
125CH-G-06
Description
CONN RCPT HSG 6POS 1.25MM
Detailed Description
6 Rectangular Connectors - Housings Receptacle White 0.049" (1.25mm)
Packaging
Bag
Color
White
Connector Type
Insulation Material
Polybutylene Terephthalate (PBT)
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Pitch
0.049" (1.25mm)