O24M000000S022
DigiKey Part Number
535-O24M000000S022TR-ND - Tape & Reel (TR)
535-O24M000000S022CT-ND - Cut Tape (CT)
535-O24M000000S022DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
O24M000000S022
Description
XTAL OSC XO 24MHZ SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
1.8V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
3.5mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
4-SMD, No Lead
Frequency
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Function
Enable/Disable
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Output
CMOS
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)