ATXAIG-13-A-26.000MHZ-E05-T3
DigiKey Part Number
535-ATXAIG-13-A-26.000MHZ-E05-T3TR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ATXAIG-13-A-26.000MHZ-E05-T3CT-ND - Cut Tape (CT)
535-ATXAIG-13-A-26.000MHZ-E05-T3DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATXAIG-13-A-26.000MHZ-E05-T3
Description
XTAL OSC TCXO 26MHZ CLPSN 3.0V
Detailed Description
26 MHz TCXO Clipped Sine Wave Oscillator 3V 4-SMD, No Lead
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
2mA
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Voltage - Supply
3V