ATX-12-F-32.000MHZ-F05-T
DigiKey Part Number
535-ATX-12-F-32.000MHZ-F05-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ATX-12-F-32.000MHZ-F05-TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-ATX-12-F-32.000MHZ-F05-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATX-12-F-32.000MHZ-F05-T
Description
XTAL OSC TCXO 32 MHZ CLPSNW SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32 MHz TCXO Clipped Sine Wave Oscillator 1.68V ~ 3.63V 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ATX-12-F-32.000MHZ-F05-T Models
Category
Voltage - Supply
1.68V ~ 3.63V
Mfr
Frequency Stability
±500ppb
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
2.5mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Output
Clipped Sine Wave
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)