ASPIAIG-F6060-4R7M-T
DigiKey Part Number
535-ASPIAIG-F6060-4R7M-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ASPIAIG-F6060-4R7M-TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-ASPIAIG-F6060-4R7M-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASPIAIG-F6060-4R7M-T
Description
FIXED IND 4.7UH 11A 14.4 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µH Shielded Molded Inductor 11 A 14.4mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR)
14.4mOhm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Supplier Device Package
6060
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.260" L x 0.252" W (6.60mm x 6.40mm)
Current - Saturation (Isat)
9.5A
Height - Seated (Max)
0.236" (6.00mm)