ASPIAIG-F4030-2R2M-T
DigiKey Part Number
535-ASPIAIG-F4030-2R2M-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ASPIAIG-F4030-2R2M-TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-ASPIAIG-F4030-2R2M-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASPIAIG-F4030-2R2M-T
Description
FIXED IND 2.2UH 7.8A 22.6 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µH Shielded Molded Inductor 7.8 A 22.6mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR)
22.6mOhm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Part Status
Obsolete
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Surface Mount
Material - Core
Supplier Device Package
4030
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.161" L x 0.161" W (4.10mm x 4.10mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)
Current - Saturation (Isat)
6.1A