ASPIAIG-F4030-1R0M-T | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ASPIAIG-F4030-1R0M-T |
Description | FIXED IND 1UH 11A 10.1 MOHM SMD |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1 µH Shielded Molded Inductor 11 A 10.1mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 10.1mOhm Max |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Part Status Obsolete | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Molded | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case Nonstandard |
Inductance | Supplier Device Package 4030 |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.161" L x 0.161" W (4.10mm x 4.10mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm) |
Current - Saturation (Isat) 9.2A |