ASPIAIG-F1040-100M-T
DigiKey Part Number
535-14269-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-14269-1-ND - Cut Tape (CT)
535-14269-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASPIAIG-F1040-100M-T
Description
FIXED IND 10UH 7.5A 30 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µH Shielded Molded Inductor 7.5 A 30mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ASPIAIG-F1040-100M-T Models
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
30mOhm Max
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Molded
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Supplier Device Package
1040
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm)
Current - Saturation (Isat)
12A
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)