ASPI-F4030-2R2M-T
DigiKey Part Number
535-ASPI-F4030-2R2M-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ASPI-F4030-2R2M-TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-ASPI-F4030-2R2M-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASPI-F4030-2R2M-T
Description
FIXED IND 2.2UH 8.7A 15 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µH Shielded Molded Inductor 8.7 A 15mOhm Max Nonstandard
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
15mOhm Max
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Surface Mount
Type
Molded
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Supplier Device Package
4030
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.161" L x 0.161" W (4.10mm x 4.10mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Current - Saturation (Isat)
7A